Szkolny Klub Wolontariatu

image005 (18 kB)
Uczniowie Gimnazjum w Bolimowie wzięli udział w 26 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się 14.01.2018r. Nasi uczniowie, łącznie 20 osób, kwestowali z puszkami na terenie Bolimowa i poza nim, m.in. w Skierniewicach, Łowiczu i Sochaczewie. W tym roku wszystkie środki przeznaczone będą na pomoc dla noworodków. »»»
red. J.P.

CHOINKA SZKOLNA

WIGILIA SZKOLNA

Tradycją naszego gimnazjum jest zabawa choinkowa. Również w bieżącym roku szkolnym, w czasie karnawału, odbyła się choinka szkolna (dn.18.01.2018r.). Uczniowie klas drugich i trzecich bawili się na dyskotece przy dźwiękach muzyki rozrywkowej. »»»
red. M.F.
Dnia 22 grudnia 2017r. to dzień, kiedy w naszej szkole odbyła się Wigilia, która już na stałe wpisała się do kalendarza szkolnych uroczystości. W tym roku montaż słowno-muzyczny został przygotowany wspólnie z uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bolimowie. »»»
red. M.F.

Zebranie Rodziców

AKCJA „GÓRA GROSZA”


25.01.2018r. o godz. 17.00
odbędzie się zebranie rodziców uczniów Gimnazjum w Bolimowie

Dyrekcja
Tradycją naszej szkoły jest organizowanie ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Akcja przeprowadzona została w dniach od 6 grudnia do 22 grudnia 2017r.
Głównym celem akcji było uświadomienie uczniom, że oddając niewiele, chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej. »»»
red. M.F.

Szkolny Klub Wolontariatu

SZLACHETNA PACZKA

Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu w dniu 2.12.2017r wzięli udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności. Ośmiu wolontariuszy naszego gimnazjum kwestowało w skierniewickich supermarketach, rozdając ulotki i namawiając robiących zakupy na wkładanie produktów żywnościowych do specjalnie przygotowanych koszyków. Produkty te zostaną rozdane potrzebującym przed świętami Bożego Narodzenia. »»»
red. J.P.
Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował akcję zbiórki żywności dla potrzebujących. Do akcji przyłączyli się wszyscy uczniowie naszej szkoły, którzy ofiarowali wiele produktów żywnościowych. Wszystkie dary zostaną przekazane rodzinie z naszej gminy. Wszystkim ofiarodawcom bardzo dziękujemy!!! »»»
red. J.P.

Wizyta w przedszkolu

Coś słodkiego dla każdego …

Wolontariuszki SKW w ramach Tygodnia Wolontariatu w naszej szkole wzięły udział w spotkaniu z przedszkolakami. Dziewczyny przygotowały dla maluchów krótką pogadankę na temat wolontariatu. Opowiedziały o akcjach, w których nawet małe dzieci mogą brać udział; o akcjach – które odbywają się w naszej szkole. Wolontariuszki przygotowały dla dzieciaków konkurs i nagrodziły najlepszą pracę. »»»
red. J.P.
W ramach Tygodnia Wolontariatu w naszej szkole przedstawiciele SKW wymyślili ogólnoszkolną akcję o charakterze integracyjnym, w której udział wzięli wszyscy uczniowie naszego gimnazjum. Każdy uczeń miał za zadanie wylosowanej osobie kupić jakiś słodki upominek i 6 grudnia wręczyć go z jakimś miłym słowem. Dzięki tej akcji niektórzy uczniowie poznali wreszcie swoich kolegów z innych klas. »»»
red. J.P.

Konkurs na „KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ”

CIACHO DLA HOSPICJUM

W bieżącym roku szkolnym po raz kolejny wzięliśmy udział w konkursie organizowanym przez Centrum Wolontariatu w Skierniewicach na najładniejszą „Kartkę Bożonarodzeniow”. Wszystkie prace zawiezione zostały do siedziby Centrum. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu! »»»
red. J.P.
Szkolny Klub Wolontariatu w dniu 05.12.2017r. zorganizował akcję „Ciacho dla Hospicjum”, podczas której wolontariuszki naszego Klubu sprzedawały wyroby cukiernicze wykonane przez uczniów naszej szkoły. »»»
red. J.P.

Warsztaty z doradcą zawodowym

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

W dniu 7 listopada odbyło się spotkanie uczniów klas III z doradcą zawodowym. Warsztaty przeprowadził Pan Krzysztof Baranowski z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Skierniewicach. »»»
red. M.K.
Przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariatu w Bolimowie po raz kolejny wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Wolontariacie organizowanym przez Stowarzyszenie Hospicjum im. Anny Olszewskiej w Skierniewicach. »»»
red. J.P.

Mistrzostwa Powiatu w UNIHOKEJU

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

image007 (26 kB)
28.11.2017r – Na hali sportowej w Bolimowie odbył się turnieju o mistrzostwo powiatu w UNIHOKEJU. Mecze rozegrano systemem „ Każdy z każdym”. Nasi chłopcy zajęli II miejsce w rozgrywkach i tym samym zdobyli tytuł v - ce mistrza powiatu. »»»
red. R.K.
W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości uczniowie naszej szkoły zwiedzili Warsztat Garncarski Rodziny Konopczyńskich w Bolimowie. Młodzież miała okazję poznać bliżej pracę garncarza, zobaczyć etapy powstawania naczyń glinianych oraz wysłuchać legend związanych z miejscowością w której mieszkają. »»»
red. M.K.

Szkolenie wolontariuszy

Szkolny Klub Wolontariatu

18 .11.2017r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkoleniach wolontariuszy, które odbyły się w Centrum Wolontariatu i Hospicjum im. Anny Olszewskiej w Skierniewicach. W szkoleniu w CW udział wzięły Oliwia i Iza Tarczyk, a w Hospicjum: Ania Kozicka, Natalia Kunikowska, Natalia Deka, Julita Maślarz, Dominika Włodarczyk, Weronika Kozieł i Milena Sławińska. »»»
red. J.P.
1.12.2017r. w ramach Tygodnia Wolontariatu gościliśmy panią Małgorzatę Michalak, która od wielu lat związana jest ze skierniewickim Schroniskiem dla bezdomnych zwierząt. Uczniowie, jak co roku, przekazali dary zebrane w naszej szkole dla podopiecznych schroniska. Wszystkim ofiarodawcom bardzo serdecznie dziękujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych akcjach. »»»
red. J.P.

KWIATKI DLA HOSPICJUM

Akademia z okazji Święta Niepodległości

W dniach 24-31.102017r. Szkolny Klub Wolontariatu przeprowadził akcję polegającą na zbiórce kwiatów doniczkowych. Hospicjum im. Anny Olszewskiej w Skierniewicach w bieżącym roku zmieniło swoją siedzibę. Nasza akcja sprawiła, że miejsce to, tak często odwiedzane przez chore osoby, stanie się miejscem przyjaznym dla pacjentów i podopiecznych hospicjum. »»»
red. J.P.
Dnia 10 listopada 2017r. obchodziliśmy po raz kolejny rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tej okazji uczniowie z klas drugich, pod kierunkiem pani Marianny Figat przygotowali prezentację multimedialną pod hasłem „Czym jest niepodległość?”. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z wydarzeniami z czasów rozbiorów, powstań narodowych, czasów napoleońskich oraz I wojny światowej. »»»
red. M.F.

Spotkanie z Wolontariuszami

WARSZAWA - EMOCJONALNIE I SPORTOWO

Dnia 17 października 2017 roku młodzież gimnazjalną w Bolimowie odwiedziły wolontariuszki z Hospicjum im. Anny Olszewskiej w Skierniewicach. W spotkaniu uczestniczyła również klasa VI i VII Szkoły Podstawowej w Bolimowie.»»»
red. M.K.
Dnia 3.11.2017 r. uczniowie naszego gimnazjum wraz ze swoimi wychowawcami udali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem wycieczki był PARK TRAMPOLIN, w którym uczniowie pod nadzorem trenerów spędzili dwie godziny, bawiąc się i wykonując najróżniejsze akrobacje. »»»
red. J.P.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Tydzień Świadomości Dysleksji

W tym roku w uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbyła się w piątek 13 października, uczestniczyli nauczyciele oraz uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum.
Po przywitaniu wszystkich zgromadzonych przez panie dyrektor obu szkół, rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy IIIa i IIIb gimnazjum. »»»
red. A.W.
Tydzień Świadomości Dysleksji w naszej szkole poświęcony został Andersenowi, sławnemu baśniopisarzowi z dysleksją. Podczas trwania Tygodnia uczniowie zapoznali się z wybranymi baśniami H. Ch. Andersena, między innymi w czasie zajęć artystycznych wykonywali ilustracje do wybranej przez siebie baśni, w ramach konkursu plastycznego „Baśniowy Andersen”. »»»
red. M.K.

Indywidualne Biegi Przełajowe

Wybory do Samorządu Uczniowskiego
w roku szkolnym 2017/2018

25.09.2017 r. w Bolimowie odbyły się „Indywidualne Biegi Przełajowe” w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej powiatu skierniewickiego – ziemskiego. Zawody te były jednocześnie inauguracją międzyszkolnych zmagań sportowych w roku szkolnym 2017/2018. »»»
red. R.K.
Jak co roku we wrześniu odbyła się w naszej szkole kampania wyborcza kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie, którzy zgłosili swoje kandydatury zachęcali aby to właśnie na nich oddać swój głos. Ukoronowaniem akcji wyborczej były wybory, które w głosowaniu tajnym, bezpośrednim i powszechnym wyłoniły samorządową reprezentację szkoły. »»»
red. M.B-F.

Wracamy do szkoły ...


Informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
2017/2018 odbędzie się w poniedziałek,
4 września o godzinie 11:00.