Zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się w piątek,
22 czerwca o godzinie 11:00.

Dyrekcja

[..] „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”

WYCIECZKA W GÓRY STOŁOWE

8 czerwca 2018 r. o godzinie 10.00 rozpoczęła się akcja masowego czytania. Wspólne czytanie połączyło uczniów i nauczycieli trzech różnych szkół: szkoły podstawowej, gimnazjum i zespołu szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku zorganizowany został w Bolimowie „Piknik z książką”. »»»
red. A.W.
Uczniowie naszego gimnazjum w dniach 5-8.06.2018r. wzięli udział w czterodniowej wycieczce w Góry Stołowe. Pierwszego dnia zwiedzali Kudowę Zdrój – kurort posiadający tradycję uzdrowiskowo – sanatoryjną sięgającą XVII wieku. »»»
red. P.J.

Lekcja muzealna w Muzeum Narodowym w Warszawie

Wyjazd do Berlina i Poczdamu

Dnia 9 maja 2018 roku uczniowie klasy IIa i IIb wyjechali do Warszawy, do Muzeum Narodowego. Wzięli udział w prowadzonej przez pracownika Muzeum lekcji muzealnej „Barokowe kontrasty”. Światło i mrok, duchowość i cielesność, przepych i prostota, to tylko niektóre z przeciwieństw pojawiających się w sztuce baroku. Na zajęciach omówione zostały cechy malarstwa XVII wieku i środki formalne, takie jak kompozycja, kolorystyka, światłocień. »»»
red. M.F.
W dniach 21 – 23. 05. 2018 roku kilkoro uczniów naszej szkoły uczestniczyło w wyjeździe do Berlina i Poczdamu. Zwiedzili między innymi w Poczdamie kompleks parkowo – pałacowy Hohenzollernów Sanssouci, starówkę oraz dzielnicę holenderską. Natomiast w Berlinie: Reichstag - budynek współczesnego parlamentu niemieckiego, Bramę Brandenburską, pomnik pomordowanych Żydów Europy, aleję Unter den Linden, [..] »»»
red. R.K.

Międzyszkolny konkurs historyczny

DZIEŃ DYSTANSU [...]

Dnia 27 kwietnia 2018r. odbył się międzyszkolny konkurs historyczny, przeprowadzony został z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę”. »»»
red. M.F.
22 maja został w naszej szkole ogłoszony Dniem Dystansu. To pomysł uczniów z klasy IIIa. Za zgodą pani dyrektor, poinformowali oni wcześniej uczniów innych klas o swoich planach. Uczennice wywiesiły plakat informacyjny, przygotowały harmonogram wydarzenia, zakupiły korony, prezenty i szarfy. »»»
red. A.W.

Udział uczniów klas trzecich w Targach Kariery

Powiatowy Turniej Piłki Nożnej

W dniu 8 marca 2018 roku uczniowie klas trzecich uczestniczyli w Targach Kariery pod hasłem „Szkoła dla gimnazjalisty”, zorganizowanych przez Centrum Informacji i Planowania Kariery w Skierniewicach. »»»
red. M.K.
08.05.2018r. w Sierakowicach odbył się Powiatowy Turniej Piłki Nożnej „Piłkarska Kadra Czeka”. W tym roku naszą szkołę reprezentowali chłopcy z klasy drugiej, którzy w klasyfikacji końcowej zajęli II miejsce, zdobywając tym samym tytuł v-ce mistrza powiatu w tej dyscyplinie. »»»
red. R.K.

Już egzaminy

Z wizytą w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Bolimowie

18, 19 i 20 kwietnia to trzy szczególnie stresujące dni dla gimnazjalistów. Trudno się dziwić emocjom. Dla wielu uczniów wynik egzaminu to przepustka do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej. Na szczęście frekwencja była 100%, zachowanie – nienaganne, a na twarzach gościły uśmiechy (co widać na zdjęciach). Wyniki 15 czerwca. »»»
red. A.W.
Kolejny rocznik trzecioklasistów stoi przed trudnym wyborem szkoły ponadgimnazjalnej. Aby ten wybór ułatwić, 26 kwietnia uczniowie klas III zostali zaproszeni do ZSP w Bolimowie.
Mieli możliwość nie tylko obejrzeć szkołę od wewnątrz, ale również mogli uczestniczyć w zajęciach typowych dla tej szkoły.
»»»
red. A.W.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

LICHEŃ I KOPALNIA SOLI W KŁODAWIE

14.03.2018r. Odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów. III m-ce w drugiej grupie wiekowej zajęła Karolina Wawrzyńczak, która otrzymała puchar i dyplom . Pozostałym uczestnikom wręczono pamiątkowe medale. »»»
red. R.K.
Jak co roku uczniowie klas trzecich przed egzaminem gimnazjalnym udali się na pielgrzymkę. Tym razem po raz pierwszy nie pojechali do Częstochowy, lecz do Lichenia. »»»
red. A.W.

O CYBERPRZEMOCY Z RODZICAMI

DZIEŃ PRZYJAŹNI – POCZTA PRZYJAŹNI

W dniu 25 stycznia 2018 roku odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli policji oraz rodzicami uczniów. Celem spotkania było uświadomienie opiekunom, czym jest cyberprzemoc. Zebrani mieli możliwość poznać formy i przejawy tego negatywnego zjawiska, które może dotknąć każdego użytkownika Internetu i urządzeń mobilnych, w tym także dzieci. »»»
red. M.K.
Pojęcie przyjaźni istnieje tak długo jak relacje między ludźmi, jest pojęciem uniwersalnym, aczkolwiek w różnych kulturach objawiać się może nieco inaczej.
W naszej szkole z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego taki dzień odbył się dnia 14 lutego z okazji WALENTYNEK. »»»
red. M.F.

TROPEM WILCZYM

ZAJĘCIA O CYBERPRZEMOCY

W niedzielę 4 marca odbyła się VI edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych TROPEM WILCZYM. Jest to największy bieg pamięci w Polsce. Po raz pierwszy odbył się on w Bolimowie, a uczestnikami byli m.in. uczniowie naszej szkoły. »»»
red. R.K.
W dniu 22 stycznia 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym z policjantem, które dotyczyło cyberprzemocy i cyberprzestępczości.»»»
red. M.K.

Szkolny Klub Wolontariatu

Halowa piłka nożna

image005 (18 kB)
Uczniowie Gimnazjum w Bolimowie wzięli udział w 26 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się 14.01.2018r. Nasi uczniowie, łącznie 20 osób, kwestowali z puszkami na terenie Bolimowa i poza nim, m.in. w Skierniewicach, Łowiczu i Sochaczewie. W tym roku wszystkie środki przeznaczone będą na pomoc dla noworodków. »»»
red. J.P.
14.02.2018r. w Godzianowie odbyły się zawody o Mistrzostwo Powiatu Skierniewickiego w kategorii chłopców do lat 16 w halowej piłce nożnej. Po „zaciętej” i emocjonującej „walce” nasza drużyna ostatecznie uplasowała się na trzeciej pozycji w grupie. W turnieju wzięło udział 8 zespołów. »»»
red. R.K.

CHOINKA SZKOLNA

WIGILIA SZKOLNA

Tradycją naszego gimnazjum jest zabawa choinkowa. Również w bieżącym roku szkolnym, w czasie karnawału, odbyła się choinka szkolna (dn.18.01.2018r.). Uczniowie klas drugich i trzecich bawili się na dyskotece przy dźwiękach muzyki rozrywkowej. »»»
red. M.F.
Dnia 22 grudnia 2017r. to dzień, kiedy w naszej szkole odbyła się Wigilia, która już na stałe wpisała się do kalendarza szkolnych uroczystości. W tym roku montaż słowno-muzyczny został przygotowany wspólnie z uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bolimowie. »»»
red. M.F.

Zebranie Rodziców

AKCJA „GÓRA GROSZA”


25.01.2018r. o godz. 17.00
odbędzie się zebranie rodziców uczniów Gimnazjum w Bolimowie

Dyrekcja
Tradycją naszej szkoły jest organizowanie ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Akcja przeprowadzona została w dniach od 6 grudnia do 22 grudnia 2017r.
Głównym celem akcji było uświadomienie uczniom, że oddając niewiele, chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej. »»»
red. M.F.

Szkolny Klub Wolontariatu

SZLACHETNA PACZKA

Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu w dniu 2.12.2017r wzięli udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności. Ośmiu wolontariuszy naszego gimnazjum kwestowało w skierniewickich supermarketach, rozdając ulotki i namawiając robiących zakupy na wkładanie produktów żywnościowych do specjalnie przygotowanych koszyków. Produkty te zostaną rozdane potrzebującym przed świętami Bożego Narodzenia. »»»
red. J.P.
Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował akcję zbiórki żywności dla potrzebujących. Do akcji przyłączyli się wszyscy uczniowie naszej szkoły, którzy ofiarowali wiele produktów żywnościowych. Wszystkie dary zostaną przekazane rodzinie z naszej gminy. Wszystkim ofiarodawcom bardzo dziękujemy!!! »»»
red. J.P.

Wizyta w przedszkolu

Coś słodkiego dla każdego …

Wolontariuszki SKW w ramach Tygodnia Wolontariatu w naszej szkole wzięły udział w spotkaniu z przedszkolakami. Dziewczyny przygotowały dla maluchów krótką pogadankę na temat wolontariatu. Opowiedziały o akcjach, w których nawet małe dzieci mogą brać udział; o akcjach – które odbywają się w naszej szkole. Wolontariuszki przygotowały dla dzieciaków konkurs i nagrodziły najlepszą pracę. »»»
red. J.P.
W ramach Tygodnia Wolontariatu w naszej szkole przedstawiciele SKW wymyślili ogólnoszkolną akcję o charakterze integracyjnym, w której udział wzięli wszyscy uczniowie naszego gimnazjum. Każdy uczeń miał za zadanie wylosowanej osobie kupić jakiś słodki upominek i 6 grudnia wręczyć go z jakimś miłym słowem. Dzięki tej akcji niektórzy uczniowie poznali wreszcie swoich kolegów z innych klas. »»»
red. J.P.

Konkurs na „KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ”

CIACHO DLA HOSPICJUM

W bieżącym roku szkolnym po raz kolejny wzięliśmy udział w konkursie organizowanym przez Centrum Wolontariatu w Skierniewicach na najładniejszą „Kartkę Bożonarodzeniow”. Wszystkie prace zawiezione zostały do siedziby Centrum. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu! »»»
red. J.P.
Szkolny Klub Wolontariatu w dniu 05.12.2017r. zorganizował akcję „Ciacho dla Hospicjum”, podczas której wolontariuszki naszego Klubu sprzedawały wyroby cukiernicze wykonane przez uczniów naszej szkoły. »»»
red. J.P.

Warsztaty z doradcą zawodowym

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

W dniu 7 listopada odbyło się spotkanie uczniów klas III z doradcą zawodowym. Warsztaty przeprowadził Pan Krzysztof Baranowski z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Skierniewicach. »»»
red. M.K.
Przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariatu w Bolimowie po raz kolejny wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Wolontariacie organizowanym przez Stowarzyszenie Hospicjum im. Anny Olszewskiej w Skierniewicach. »»»
red. J.P.

Mistrzostwa Powiatu w UNIHOKEJU

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

image007 (26 kB)
28.11.2017r – Na hali sportowej w Bolimowie odbył się turnieju o mistrzostwo powiatu w UNIHOKEJU. Mecze rozegrano systemem „ Każdy z każdym”. Nasi chłopcy zajęli II miejsce w rozgrywkach i tym samym zdobyli tytuł v - ce mistrza powiatu. »»»
red. R.K.
W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości uczniowie naszej szkoły zwiedzili Warsztat Garncarski Rodziny Konopczyńskich w Bolimowie. Młodzież miała okazję poznać bliżej pracę garncarza, zobaczyć etapy powstawania naczyń glinianych oraz wysłuchać legend związanych z miejscowością w której mieszkają. »»»
red. M.K.

Szkolenie wolontariuszy

Szkolny Klub Wolontariatu

18 .11.2017r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkoleniach wolontariuszy, które odbyły się w Centrum Wolontariatu i Hospicjum im. Anny Olszewskiej w Skierniewicach. W szkoleniu w CW udział wzięły Oliwia i Iza Tarczyk, a w Hospicjum: Ania Kozicka, Natalia Kunikowska, Natalia Deka, Julita Maślarz, Dominika Włodarczyk, Weronika Kozieł i Milena Sławińska. »»»
red. J.P.
1.12.2017r. w ramach Tygodnia Wolontariatu gościliśmy panią Małgorzatę Michalak, która od wielu lat związana jest ze skierniewickim Schroniskiem dla bezdomnych zwierząt. Uczniowie, jak co roku, przekazali dary zebrane w naszej szkole dla podopiecznych schroniska. Wszystkim ofiarodawcom bardzo serdecznie dziękujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych akcjach. »»»
red. J.P.

KWIATKI DLA HOSPICJUM

Akademia z okazji Święta Niepodległości

W dniach 24-31.102017r. Szkolny Klub Wolontariatu przeprowadził akcję polegającą na zbiórce kwiatów doniczkowych. Hospicjum im. Anny Olszewskiej w Skierniewicach w bieżącym roku zmieniło swoją siedzibę. Nasza akcja sprawiła, że miejsce to, tak często odwiedzane przez chore osoby, stanie się miejscem przyjaznym dla pacjentów i podopiecznych hospicjum. »»»
red. J.P.
Dnia 10 listopada 2017r. obchodziliśmy po raz kolejny rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tej okazji uczniowie z klas drugich, pod kierunkiem pani Marianny Figat przygotowali prezentację multimedialną pod hasłem „Czym jest niepodległość?”. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z wydarzeniami z czasów rozbiorów, powstań narodowych, czasów napoleońskich oraz I wojny światowej. »»»
red. M.F.

Spotkanie z Wolontariuszami

WARSZAWA - EMOCJONALNIE I SPORTOWO

Dnia 17 października 2017 roku młodzież gimnazjalną w Bolimowie odwiedziły wolontariuszki z Hospicjum im. Anny Olszewskiej w Skierniewicach. W spotkaniu uczestniczyła również klasa VI i VII Szkoły Podstawowej w Bolimowie.»»»
red. M.K.
Dnia 3.11.2017 r. uczniowie naszego gimnazjum wraz ze swoimi wychowawcami udali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem wycieczki był PARK TRAMPOLIN, w którym uczniowie pod nadzorem trenerów spędzili dwie godziny, bawiąc się i wykonując najróżniejsze akrobacje. »»»
red. J.P.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Tydzień Świadomości Dysleksji

W tym roku w uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbyła się w piątek 13 października, uczestniczyli nauczyciele oraz uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum.
Po przywitaniu wszystkich zgromadzonych przez panie dyrektor obu szkół, rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy IIIa i IIIb gimnazjum. »»»
red. A.W.
Tydzień Świadomości Dysleksji w naszej szkole poświęcony został Andersenowi, sławnemu baśniopisarzowi z dysleksją. Podczas trwania Tygodnia uczniowie zapoznali się z wybranymi baśniami H. Ch. Andersena, między innymi w czasie zajęć artystycznych wykonywali ilustracje do wybranej przez siebie baśni, w ramach konkursu plastycznego „Baśniowy Andersen”. »»»
red. M.K.

Indywidualne Biegi Przełajowe

Wybory do Samorządu Uczniowskiego
w roku szkolnym 2017/2018

25.09.2017 r. w Bolimowie odbyły się „Indywidualne Biegi Przełajowe” w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej powiatu skierniewickiego – ziemskiego. Zawody te były jednocześnie inauguracją międzyszkolnych zmagań sportowych w roku szkolnym 2017/2018. »»»
red. R.K.
Jak co roku we wrześniu odbyła się w naszej szkole kampania wyborcza kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie, którzy zgłosili swoje kandydatury zachęcali aby to właśnie na nich oddać swój głos. Ukoronowaniem akcji wyborczej były wybory, które w głosowaniu tajnym, bezpośrednim i powszechnym wyłoniły samorządową reprezentację szkoły. »»»
red. M.B-F.

Wracamy do szkoły ...


Informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
2017/2018 odbędzie się w poniedziałek,
4 września o godzinie 11:00.