AKCJA „GÓRA GROSZA”

Tradycją naszej szkoły jest organizowanie ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Akcja przeprowadzona została w dniach od 6 grudnia do 21 grudnia 2018r.
Głównym celem akcji było uświadomienie uczniom, że oddając niewiele, chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej. »»»
red. M.F.

Szkolny Klub Wolontariatu

Konferencja z okazji Światowego Dnia Wolontariusza

W ramach Tygodnia Wolontariatu uczniowie, jak co roku, przyłączyli się do akcji zbiórki karmy dla podopiecznych Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Skierniewicach. Wszystkim ofiarodawcom bardzo serdecznie dziękujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych akcjach. »»»
red. J.P.
5 grudnia przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariatu wzięli udział w Konferencji z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Konferencję zorganizowało Hospicjum im. Anny Olszewskiej w Skierniewicach, z którym nasz klub współpracuje od początku naszej działalności. »»»
red. J.P.

Coś słodkiego dla każdego …

SZLACHETNA PACZKA

W ramach Tygodnia Wolontariatu w naszej szkole przedstawiciele SKW wymyślili ogólnoszkolną akcję o charakterze integracyjnym, w której udział wzięli wszyscy uczniowie gimnazjum oraz uczniowie klas VII i VIII. »»»
red. J.P.
Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował akcję zbiórki żywności dla potrzebujących. Do akcji przyłączyli się wszyscy uczniowie naszej szkoły, którzy ofiarowali wiele produktów żywnościowych i chemii gospodarczej. Wszystkie dary zostaną przekazane rodzinie z naszej gminy. Wszystkim ofiarodawcom bardzo dziękujemy!!! »»»
red. J.P.

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU – warsztaty antystresowe

CIACHO DLA HOSPICJUM

15 listopada 2018r. wolontariusze SKW wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym przez Hospicjum im. Anny Olszewskiej w Skierniewicach. Podczas spotkania zostały omówione plany hospicjum dotyczące działalności Klubu Wolontariatu Hospicyjnego. Następnie uczniowie udali się na warsztaty nt. „Redukcji stresu – czyli jak radzić sobie w sytuacjach stresogennych”. »»»
red. J.P.
image003 (19 kB)
Szkolny Klub Wolontariatu w dniu 07.12.2018r. zorganizował akcję „Ciacho dla Hospicjum”, podczas której wolontariuszki naszego Klubu sprzedawały wyroby cukiernicze wykonane przez uczniów naszej szkoły. »»»
red. J.P.

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU – MARZYCIELSKA POCZTA

Wyjazd do Płocka

Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu po raz kolejny wzięli udział w cyklicznej akcji MARZYCIELSKIEJ POCZTY. Tym razem obdarowali 14-letniego Michała. »»»
red. J.P.
W sobotę, 24 listopada 2018r pod opieką nauczyciela w-f R. Kozickiego oraz nauczycielek B. Buczek, M. Krawczyk-Dąbkowskiej i A. Wasilewskiej odbył się wspólny wyjazd uczniów (Gimnazjum i Szkoły Podstawowej kl. VII - VIII ) do Płocka, aby kibicować „ORLEN Wiśle” Płock, [...] »»»
red. R.K.

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Akademia z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Od przedszkola do …. gimnazjum. Tak można określić zarówno widownię jak i występujących. Różnica wieku nie przeszkodziła, aby pokazać, jak bardzo uczniowie cenią pracę nie tylko nauczycieli, ale i tych, bez których szkoła by nie istniała, czyli sekretarki, kucharek , sprzątaczek, woźnego… »»»
red. A.W.
Dnia 9 listopada odbyła się w naszej szkole akademia z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Świętowaliśmy wspólnie z przedszkolakami i uczniami szkoły podstawowej. »»»
red. M.K-D.

„Indywidualne Biegi Przełajowe”

„SZALONE NOŻYCZKI”

28.09.2018 r. w Bolimowie odbyły się powiatowe „Indywidualne Biegi Przełajowe” w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej powiatu skierniewickiego – ziemskiego. Zawody te były jednocześnie inauguracją międzyszkolnych zmagań sportowych w roku szkolnym 2018/2019. »»»
red. R.K.
"Proszę do mnie podejść… i zapytać o co chcecie… być może pomoże nam to w śledztwie. Przypuszczam, że macie państwo własne poszlaki, które pomogą rozwikłaniu sprawy. (…) Świadkowie będą mogli bezpośrednio zadawać pytania podejrzanym".
Dnia 17 października 2018r. uczniowie klas trzecich naszej szkoły uczestniczyli w niezwykłym spektaklu pt. „Szalone nożyczki” w Teatrze Powszechnym w Łodzi. »»»
red. M.F.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw

Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. 3 września uczniowie uroczyście pożegnali wakacje, a przywitali nowy rok szkolny 2018/2019.
Uczniowie przybyli do szkoły z optymistycznym nastawieniem i ogromnym zapałem do pracy. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11:00. Na początku głos zabrała dyrektor szkoły pani Beata Buczek, która serdecznie powitała wszystkich przybyłych gości, uczniów, rodziców oraz grono pedagogiczne. »»»
red. M.K.
Dnia 15 września 2018 roku, tradycyjnie od wielu już lat, odbywało się w Skierniewicach Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw. Oficjalne otwarcie Święta rozpoczyna się uroczystą paradą uczniów ze szkół miasta i okolicznych gmin. Również i w tym roku uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w paradzie. Zgodnie z tematem święta różne szkoły prezentują się w kolorowych przebraniach kwiatów, owoców lub warzyw. »»»
red. R.B.

Wracamy do szkoły ...


Informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
2018/2019 odbędzie się w poniedziałek,
3 września o godzinie 11:00.