Szkolny Klub Wolontariatu

Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu w dniu 2.12.2017r wzięli udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności. Ośmiu wolontariuszy naszego gimnazjum kwestowało w skierniewickich supermarketach, rozdając ulotki i namawiając robiących zakupy na wkładanie produktów żywnościowych do specjalnie przygotowanych koszyków. Produkty te zostaną rozdane potrzebującym przed świętami Bożego Narodzenia. »»»
red. J.P.

Wizyta w przedszkolu

Coś słodkiego dla każdego …

Wolontariuszki SKW w ramach Tygodnia Wolontariatu w naszej szkole wzięły udział w spotkaniu z przedszkolakami. Dziewczyny przygotowały dla maluchów krótką pogadankę na temat wolontariatu. Opowiedziały o akcjach, w których nawet małe dzieci mogą brać udział; o akcjach – które odbywają się w naszej szkole. Wolontariuszki przygotowały dla dzieciaków konkurs i nagrodziły najlepszą pracę. »»»
red. J.P.
W ramach Tygodnia Wolontariatu w naszej szkole przedstawiciele SKW wymyślili ogólnoszkolną akcję o charakterze integracyjnym, w której udział wzięli wszyscy uczniowie naszego gimnazjum. Każdy uczeń miał za zadanie wylosowanej osobie kupić jakiś słodki upominek i 6 grudnia wręczyć go z jakimś miłym słowem. Dzięki tej akcji niektórzy uczniowie poznali wreszcie swoich kolegów z innych klas. »»»
red. J.P.

Konkurs na „KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ”

CIACHO DLA HOSPICJUM

W bieżącym roku szkolnym po raz kolejny wzięliśmy udział w konkursie organizowanym przez Centrum Wolontariatu w Skierniewicach na najładniejszą „Kartkę Bożonarodzeniow”. Wszystkie prace zawiezione zostały do siedziby Centrum. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu! »»»
red. J.P.
Szkolny Klub Wolontariatu w dniu 05.12.2017r. zorganizował akcję „Ciacho dla Hospicjum”, podczas której wolontariuszki naszego Klubu sprzedawały wyroby cukiernicze wykonane przez uczniów naszej szkoły. »»»
red. J.P.

Warsztaty z doradcą zawodowym

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

W dniu 7 listopada odbyło się spotkanie uczniów klas III z doradcą zawodowym. Warsztaty przeprowadził Pan Krzysztof Baranowski z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Skierniewicach. »»»
red. M.K.
Przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariatu w Bolimowie po raz kolejny wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Wolontariacie organizowanym przez Stowarzyszenie Hospicjum im. Anny Olszewskiej w Skierniewicach. »»»
red. J.P.

Mistrzostwa Powiatu w UNIHOKEJU

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

image007 (26 kB)
28.11.2017r – Na hali sportowej w Bolimowie odbył się turnieju o mistrzostwo powiatu w UNIHOKEJU. Mecze rozegrano systemem „ Każdy z każdym”. Nasi chłopcy zajęli II miejsce w rozgrywkach i tym samym zdobyli tytuł v - ce mistrza powiatu. »»»
red. R.K.
W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości uczniowie naszej szkoły zwiedzili Warsztat Garncarski Rodziny Konopczyńskich w Bolimowie. Młodzież miała okazję poznać bliżej pracę garncarza, zobaczyć etapy powstawania naczyń glinianych oraz wysłuchać legend związanych z miejscowością w której mieszkają. »»»
red. M.K.

Szkolenie wolontariuszy

Szkolny Klub Wolontariatu

18 .11.2017r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkoleniach wolontariuszy, które odbyły się w Centrum Wolontariatu i Hospicjum im. Anny Olszewskiej w Skierniewicach. W szkoleniu w CW udział wzięły Oliwia i Iza Tarczyk, a w Hospicjum: Ania Kozicka, Natalia Kunikowska, Natalia Deka, Julita Maślarz, Dominika Włodarczyk, Weronika Kozieł i Milena Sławińska. »»»
red. J.P.
1.12.2017r. w ramach Tygodnia Wolontariatu gościliśmy panią Małgorzatę Michalak, która od wielu lat związana jest ze skierniewickim Schroniskiem dla bezdomnych zwierząt. Uczniowie, jak co roku, przekazali dary zebrane w naszej szkole dla podopiecznych schroniska. Wszystkim ofiarodawcom bardzo serdecznie dziękujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych akcjach. »»»
red. J.P.

KWIATKI DLA HOSPICJUM

Akademia z okazji Święta Niepodległości

W dniach 24-31.102017r. Szkolny Klub Wolontariatu przeprowadził akcję polegającą na zbiórce kwiatów doniczkowych. Hospicjum im. Anny Olszewskiej w Skierniewicach w bieżącym roku zmieniło swoją siedzibę. Nasza akcja sprawiła, że miejsce to, tak często odwiedzane przez chore osoby, stanie się miejscem przyjaznym dla pacjentów i podopiecznych hospicjum. »»»
red. J.P.
Dnia 10 listopada 2017r. obchodziliśmy po raz kolejny rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tej okazji uczniowie z klas drugich, pod kierunkiem pani Marianny Figat przygotowali prezentację multimedialną pod hasłem „Czym jest niepodległość?”. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z wydarzeniami z czasów rozbiorów, powstań narodowych, czasów napoleońskich oraz I wojny światowej. »»»
red. M.F.

Spotkanie z Wolontariuszami

WARSZAWA - EMOCJONALNIE I SPORTOWO

Dnia 17 października 2017 roku młodzież gimnazjalną w Bolimowie odwiedziły wolontariuszki z Hospicjum im. Anny Olszewskiej w Skierniewicach. W spotkaniu uczestniczyła również klasa VI i VII Szkoły Podstawowej w Bolimowie.»»»
red. M.K.
Dnia 3.11.2017 r. uczniowie naszego gimnazjum wraz ze swoimi wychowawcami udali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem wycieczki był PARK TRAMPOLIN, w którym uczniowie pod nadzorem trenerów spędzili dwie godziny, bawiąc się i wykonując najróżniejsze akrobacje. »»»
red. J.P.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Tydzień Świadomości Dysleksji

W tym roku w uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbyła się w piątek 13 października, uczestniczyli nauczyciele oraz uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum.
Po przywitaniu wszystkich zgromadzonych przez panie dyrektor obu szkół, rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy IIIa i IIIb gimnazjum. »»»
red. A.W.
Tydzień Świadomości Dysleksji w naszej szkole poświęcony został Andersenowi, sławnemu baśniopisarzowi z dysleksją. Podczas trwania Tygodnia uczniowie zapoznali się z wybranymi baśniami H. Ch. Andersena, między innymi w czasie zajęć artystycznych wykonywali ilustracje do wybranej przez siebie baśni, w ramach konkursu plastycznego „Baśniowy Andersen”. »»»
red. M.K.

Indywidualne Biegi Przełajowe

Wybory do Samorządu Uczniowskiego
w roku szkolnym 2017/2018

25.09.2017 r. w Bolimowie odbyły się „Indywidualne Biegi Przełajowe” w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej powiatu skierniewickiego – ziemskiego. Zawody te były jednocześnie inauguracją międzyszkolnych zmagań sportowych w roku szkolnym 2017/2018. »»»
red. R.K.
Jak co roku we wrześniu odbyła się w naszej szkole kampania wyborcza kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie, którzy zgłosili swoje kandydatury zachęcali aby to właśnie na nich oddać swój głos. Ukoronowaniem akcji wyborczej były wybory, które w głosowaniu tajnym, bezpośrednim i powszechnym wyłoniły samorządową reprezentację szkoły. »»»
red. M.B-F.

Wracamy do szkoły ...


Informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
2017/2018 odbędzie się w poniedziałek,
4 września o godzinie 11:00.