Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej


Od przedszkola do …. gimnazjum. Tak można określić zarówno widownię jak i występujących. Różnica wieku nie przeszkodziła, aby pokazać, jak bardzo uczniowie cenią pracę nie tylko nauczycieli, ale i tych, bez których szkoła by nie istniała, czyli sekretarki, kucharek , sprzątaczek, woźnego…

Akademia składała się z wierszy np. przemyśleń ucznia, który zwierzał się, jak by było wspaniale, gdyby mu się chciało, jak mu się nie chce; dyskusji konferansjerów jak trudna jest praca w szkole; żartobliwej scenki ukazującej jak nauczyciel powinien ubierać się podczas przerwy oraz piosenek, będących podziękowaniem dla nauczycieli, emerytów i wszystkich pozostałych pracowników szkoły.

„Chociaż trzeba mieć cierpliwość jak aniołów sto”; „Powitaj nas szkoło i bądź drugim domem, przyjaznym, bezpiecznym i miłym”; „Za kłopoty przepraszamy, wszyscy zaśpiewamy, by piosenka brzmiała cały rok” to tylko fragmenty wpadających w ucho piosenek, które zostały docenione przez uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości.


Powrót